فهرست انتظار در پایانه مسافربری مشهد ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن داوری اظهار کرد: پیش فروش بلیت اتوبوس از ۲۷ شهریور ماه آغاز می‌شود و برای بازگشت نیز لیست انتظار برای مسافران در پایانه مسافربری امام رضا (ع) مشهد به صورت سامانه‌ای ترتیب می‌دهیم.

فرماندار مشهد ادامه داد: هر فردی که در سامانه فهرست انتظار ثبت نام کند به محض بازشدن و تأمین ناوگان با پیامک به وی اطلاع می‌دهیم تا به پایانه بیاید و با توجه به تأمین ناوگان سعی می‌شود تا قبل از ۳۰ صفر برای متقاضیان بلیت صادر شود.

وی گفت: سامانه‌های انتظار را به هیأت‌های مذهبی اطلاع می‌دهیم تا با قراردادن نام مسافران خود در لیست انتظار زمینه بازگشت به موقع کاروان خود را فراهم کنند.

داوری افزود: مسافرانی که سیستمی بلیت نمی خرند، هنگام مراجعه به پایانه مسافربری مشهد و قبل از ورود به پایانه، درلیست انتظار ثبت نام می‌شوند و سپس یا به اقامتگاه‌های خود در داخل شهر مراجعه می‌کنند و یا در قسمتهایی که پیرامون پایانه امام رضا (ع) در نظر گرفته شده، برای استراحت هدایت می‌شوند و به محض تأمین ناوگان برای بازگشت فراخوان می‌شوند.

فرماندار مشهد اظهار کرد: به دنبال این هستیم که همه شرکتهای حمل و نقل کشور را مکلف کنیم هر چه قدر زائر به مشهد می‌آورند به همان میزان نیز برگردانند.

وی نرخ بلیت در نظر گرفته شده برای ناوگان اتوبوسی یاد شده را مطابق نرخ‌های مصوب عنوان کرد و افزود: در حال پیگیری برای تأمین مشوق‌هایی برای رانندگان و صاحبان ناوگان فعال در عملیات جا به جایی مسافران دهه آخر صفر هستیم.

داوری گفت: همچنین در حال رایزنی هستیم تا حدود هزار دستگاه اتوبوس از بخش دولتی و شرکتهای بزرگ در داخل و خارج از استان را جذب و خارج از ناوگان حمل و نقل عمومی برای بازگشت زائران دهه پایانی صفر در مسیرهای درون و برون استانی ساماندهی کنیم.