شهر تی وی

درباره این رسانه

پرتال حمل و نقل

توضیحات

نقش پایگاه های اطلاع رسانی تخصصی که اطلاعات ،‌ خبرها و گزارش ها را از منظر فنی و تخصصی و با دیدگاه کارشناسی ارائه می دهند ،‌ نقش ارزنده ای در اطلاع رسانی کامل ،‌ جامع و پاسخگو ایفا می کند . تحولات شگرف فناوری اطلاعات در دهه پایانی قرن بیستم ،‌ نشانگر مشخصه تازه ای برای دوران جدید است و اکنون تاکید محوری نه بر جمع آوری اطلاعات بلکه بر گردش صحیح و سریع اطلاعات است و با توجه به اهمیت روز افزون در دسترس بودن اطلاعات ، بر آن شدیم تا اطلاعات تخصصی صنعت حمل ونقل و صنایع مرتبط را یکجا جمع آوری کرده و در محیطی پویا و متفاوت عرضه نماییم . البته گستره این صنعت بسیار وسیع می باشد که امیدواریم با مشارکت هر چه بیشتر شما دوستان گرامی بتوانیم کمبودها و نواقص را جبران و اطلاعات را به روز و کامل تر بکنیم ، شایان ذکر است تحقق بخشیدن به این امر مستلزم فعالیت و حضور قوی کلیه کاربران در جامعه مجازی و موسسات در بخشهای مختلف پرتال می باشد

 

اهداف پرتال حمل ونقل

 

– اطلاع رسانی دقیق ،‌ صحیح و به روز از تحولات حمل ونقل

– سرعت بخشیدن به گردش روان اطلاعات در حوزه حمل ونقل

– تسهیل امکان دسترسی به اخبار حمل و نقل

– ایجاد فضای مناسب برای ارائه نقد و نظرهای کارشناسی

– انتشار اطلاعات تخصصی دسته بندی شده مناسب با سلیقه و گرایش مخاطبان

– فراهم کردن زمینه تبادل نظر در موضوعات مهم بین کارشناسان و صاحب نظران حمل ونقل به صورت برخط

– برگردان و انتشار آخرین مقالات ،‌ عکس ها و مطالب نشریات معتبر خارجی فعال حمل ونقل

– ارائه اطلاعات پایه و به روز در زمینه کلیه شقوق حمل ونقل

– معرفی نشریات ،‌ کتب و دیگر رسانه های فعال و مرتبط  با بخش های حمل ونقل

– معرفی انجمن ها ، همایش و نمایشگاه های مدون مرتبط با حمل و نقل

– ارائه اطلاعات فنی به روز برای مدیران و متخصصان فعال در این صنعت

– آموزش و فرهنگ سازی جهت آشنایی هرچه بیشتر عموم افراد

 

پرتال حمل و نقل شامل بخش های زیر می باشد :

 

 

 

۱- اخبار

 

در این بخش به مرور آخرین اخبار حمل و نقل ایران و جهان پرداخته می شود . همچنین بررسی تازه های حمل و نقل ، ابداعات و اختراعات ، تکنولوژی های روز و پروژهای مختلف از جمله فعالیت های این بخش است .
 

 

۲- دانلود

 

 

دریافت آخرین هندبوک های مهندسی جهان ، آرشیو مجلات تخصصی حمل و نقل ، نقشه های حمل و نقلی کشورهای مختلف دنیا و نرم افزارهای کارآمد تخصصی و غیرتخصصی از جمله امکانات این بخش می باشد .
 

 

۳- ادبیات حمل و نقل

 

 

این بخش شامل خاطره ،‌ داستان ،‌ شعر ، ‌نقاشی ،‌ کاریکاتور ، کودک و حمل و نقل و طنز که مرتبط با حمل و نقل باشد درج می گردد.
 

 

۴- رسانه ها

 

 

کلیه رسانه های تخصصی مکتوب ،‌ اینترنتی ،‌ تصویری و دیجیتالی در این بخش معرفی می گردند . همچنین بانک بسیار غنی از کتب تخصصی مرتبط با حمل و نقل در این بخش عرضه شده است .

 

 

۵- مقالات

 

 

بانکی از مقالات و مطالب آموزشی مفید در زمینه حمل و نقل و صنایع وابسته در این قسمت در اختیار کاربران قرار دارد .
تمامی مطالب در صورت داشتن منبع و یا مشخصات نویسنده به صورت کامل در زیر همان مطلب قید می گردد . همچنین نویسندگان و مولفان گرامی می توانند در پرتال عضو شده و با خوانندگان خود در ارتباط باشند . تمامی مقالات قابل دریافت و دانلود هستند .

 

 

 

۶- بانک اطلاعاتی شرکت ها

 

 

بانک اطلاعاتی از کلیه شرکت های داخلی و خارجی که تحت هر عنوان در این صنعت مشغول می باشند در سه سطح معرفی می‌شوند . سطح برنز به صورت مختصر و رایگان می باشد که شرکت ها می توانند با مراجعه به سایت ،‌ ارتقا سطح بدهند .

در این بخش شما اطلاعاتی مانند :
نام مدیرعامل ، مشخصات تماس با شرکت ، موقعیت جغرافیایی  آدرس وب سایت و غیره … را می توانید مشاهده نمایید .
 

 

۷- اطلاعات جامع حمل و نقل

 

 

اطلاعات تخصصی کلیه شقوق حمل و نقل ، خودرو ، اقتصاد و بازرگانی حمل و نقل از اصلی ترین بخش های پرتال می باشند . این اطلاعات در یک دسته بندی منظم و پویا در اختیار کاربران قرار داده شده است. این دسته بندی باعث می شود کاربر خیلی سریع به خواسته خود برسد .
در این بخش شما می توانید اطلاعات مرتبط با کلیه بنادر ،‌ فرودگاه ها ،‌ خطوط هوایی ،‌ تولیدکنندگان ناوگان ، خودروهای سواری و هزاران مطلب تخصصی دیگر را مشاهده نمایید .
 

 

۸- واژه نامه

 

 

این واژه نامه تنها واژه نامه آنلاین حمل و نقل ،‌ ترافیک و زیر ساخت ها با بیش ۳۰۰۰۰ واژه در دنیای وب است. شما می توانید کلمه مورد نظر خود را به صورت انگلیسی و یا فارسی جستجو کنید . همچنین در نتایج جستجو ، در صورت موجود بودن اطلاعات مشابه ،‌ می توانید اطلاعات خود را در مورد کلمه جستجو شده ، کامل تر نمایید .

 

 

 

۹- جامعه مجازی

 

 

جامعه مجازی یک محیط تخصصی در زمینه های گوناگون است که افراد مختلف می توانند با عضویت در پرتال به صورت رایگان از این سرویس استفاده کنند . این محیط می تواند افراد مختلف که در شاخه های فعالیتی متفاوت فعال هستند را به هم نزدیک و زمینه ای را برای تبادل اطلاعات بین آنها فراهم نماید . افراد صاحب نظر می توانند به عنوان مدیر تالار و مدیر ارشد فعالیت داشته باشند .
 

 

۱۰- پروژه ها

 

 

با توجه به نیاز پشتیبانی از سرمایه های ملی ، در این بخش کلیه پروژه های تحقیقاتی ، آموزشی ،‌ زیر ساخت و غیره جهت آشنایی عموم به اشتراک گذاشته می شود . تمامی موسسات و کاربران حقوقی قادر خواهند بود پروژه های خود را ارسال کنند تا در این قسمت قرار گیرد .
 

 

۱۱- لینک های مفید

 

 

این بخش با هدف معرفی رسانه های اینترنتی راه اندازی شده است . شما می توانید سایت های مرتبط و مفید در زمینه حمل و نقل را در اینجا مشاهده نمایید . همچنین سایت های مفیدی که ممکن است برای شما جذابیت داشته باشد را در این قسمت قرار داده ایم .

 

 

 

۱۲- گالری عکس

 

 

سعی شده است تصاویر مرتبط با حمل و نقل به طوری در کنار هم گردآوری شود تا این بخش به یک قسمت پر طرفدار تبدیل شود . تصاویری همچون : تصاویر نمایشگاه ها و همایش های داخلی و خارجی ، تصاویر روز ، تصاویر طنز ، تصاویر تکنولوژی روز و غیره در این بخش از پرتال جای دارد .